I szkoła letnia „Transdziedzinowość – ucieczka do wolności nauki”

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie zintegrowanego, międzyuczelnianego (UAM-UW-UJ) kształcenia doktorantów i młodych naukowców w zakresie badań transdziedzinowych obejmujących obszar nauk humanistycznych, społecznych i przyrodniczych. W jego ramach, pomysłodawcy projektu współpracujący w kolektywie Niezależna Inicjatywa Akademicka (NIA), zapraszają na I szkołę letnią pod tytułem „Transdziedzinowość – ucieczka do wolności nauki”, która odbędzie się w dniach 10-16 września 2023 roku w Ośrodku Wypoczynkowo-Szkoleniowym UAM w Kołobrzegu.
Ta niezwykła szkoła oferuje wielowymiarowy i bogaty program, w ramach którego uczestnicy i uczestniczki będą mogli:
1. wziąć udział w wykładach i seminariach prowadzonych przez znanych badaczy i badaczki starszej i młodszej generacji (m.in. Adam Izdebski, Marek Konarzewski, Kristian Kristiansen, Marek Trippenbach, Urszula Zajączkowska, oraz Dawid Kobiałka, Małgorzata Kowalska, Jakub Nowosad, Krzysztof Mączka, Mikołaj Smykowski, Monika Stobiecka);
2. zapoznać się z najbardziej aktualnymi trendami światowych badań (adaptacja zintegrowana, imperializm ekologiczny i polityczny, dziedzictwo kulturowo-przyrodnicze, ryzyko systemowe);
3. przedyskutowania założenia/fragmenty swoich prac doktorskich czy projektów badawczych;
4. poznać dziedzictwo naturokulturowe Pomorza w trakcie objazdu naukowo-dydaktycznego;
5. wziąć udział w konkursie fotograficznym o Nagrodę Prezesa PAN;
6. socjalizować się z innymi badaczami i badaczkami w czasie imprezy integracyjnej w restauracji z widokiem na morze.
Osoby zakwalifikowane na szkołę letnią będą mogły przedstawić i przedyskutować fragmenty pracy doktorskiej/projektu badawczego/artykułu naukowego, w trakcie seminariów. Każdy tekst komentował będzie 1 starszy i 1 młodszy pracownik naukowy.
Opłata za szkołę letnią wynosi 400 PLN i obejmuje wszystkie koszty (zakwaterowanie, wyżywienie, objazd naukowo-dydaktyczny, uroczystą kolację w piątek oraz udział we wszystkich zajęciach).
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie projektu w zakładce „szkoła letnia”.
Do aplikowania zaprasza Niezależna Inicjatywa Akademicka w składzie:
Jerzy Axer (Wydział „Artes Liberales” UW), Michał Buchowski (Instytut Antropologii i Etnologii UAM), Ewa Domańska (Wydział Historii UAM), Małgorzata Grodzińska-Jurczak (Instytut Nauk o Środowisku UJ), Jan Kieniewicz (Wydział „Artes Liberales” UW), Marek Konarzewski (Wydział „Artes Liberales” UW), Arkadiusz Marciniak (Wydział Archeologii UAM), Piotr Matczak (Wydział Socjologii UAM), Bogdan Szlachta (Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ), Marek Trippenbach (Wydział Fizyki UW), Agata Zalewska (Wydział „Artes Liberales” UW)