Centrum Bilingualism Matters @Poznań & warsztaty dla nauczycieli i nauczycielek uczących się języka polskiego

Prof. UAM dr hab. Tomasz S. Wicherkiewicz z Instytutu Orientalistyki UAM został członkiem Rady Konsultacyjnej Centrum Bilingualism Matters @Poznań
Najbliższym wydarzeniem organizowanym przez Centrum będą WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI I NAUCZYCIELEK UCZĄCYCH SIĘ JĘZYKA POLSKIEGO – 8 grudnia 2021, godz. 15.00-17.00 @ Wydział Anglistyki w Collegium Heliodora Święcickiego w Poznaniu
+ online: platforma Zoom
Link do zapisów: https://forms.office.com/r/JK3DVs9u8E

Dostrzegając wyzwania stojące przed uczniami, dla których język polski nie jest językiem ojczystym i korzystając z okazji obecności prof. Coady, specjalistki od edukacji dzieci z doświadczeniem migracji, chcielibyśmy skupić się w tym roku na pomocy nauczycielom i nauczycielkom uczniów dopiero uczących się języka polskiego. W związku z tym organizujemy warsztaty dla nauczycieli uczniów uczących się polskiego, które poprowadzi prof. Maria Coady.
Prosimy o przekazanie informacji zainteresowanym nauczycielom.
Liczba miejsc na warsztaty stacjonarne jest ograniczona. W momencie, kiedy lista się zapełni, dla reszty osób możliwe będzie uczestnictwo online.
Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w warsztacie dla nauczycieli uczniów z doświadczeniem migracyjnym, dla których język polski nie jest językiem ojczystym. Podczas warsztatu zaprezentowane zostaną praktyczne techniki pracy, ze szczególnym naciskiem na wizualizacje i pomoce graficzne. Warsztat będzie prowadzony w języku angielskim przez profesor Marię Coady (http://wa.amu.edu.pl/wa/coady_maria) i tłumaczony na język polski.
Zapraszamy nauczycieli wszystkich przedmiotów.