Działania kulturalne w dobie pandemii

„Opowieści z pustyni” to monodram teatralno-muzyczny, na który składają się historie inspirowane twórczością wybitnego indyjskiego pisarza Vijaydana Dethy.

Dethy ożywił i uprzystępnił współczesnemu odbiorcy wiele starych opowieści ludowych, muzyki i folkloru Radżastanu, pustynnego i największego pod względem powierzchni stanu Indii. Od niepamiętnych czasów mieszkańcy tego regionu przekazywali sobie opowieści, które ukazywały baśniowy świat.
To prastare storytelling, czyli sztuka opowiadania historii, które zawierają wątki uniwersalne, jak miłość między mężczyzną i kobietą, tradycja zadawania wierszowanych zagadek,relacje miłosne duchów, zwierząt i ludzi, skłonność mężczyzn do rozwiązywania problemów mieczem.To wszystko składa się na pociągające i niebezpieczne piękno tych opowieści.
Mandar Purandare postanowił przetłumaczyć na język polski fragmenty twórczości Vijaydana Dethy a tłumaczenia dokonał nie z radżastańskiego oryginału, lecz z języku hindi.

Mandar S. Purandare – aktor i poeta. Wykładowca języka Hindi w Instytucie Orientalistyki na UAM w Poznaniu. Pochodzi z Pune, jednego z największych miast zachodnich Indii.

Wykonanie: Mandar Purandare
Współpraca: Przemek Prasnowski , Kamil Krotofil
Termin: 29 kwietnia, godz.22:00
Wydarzenie on-line.
Zapraszamy !
fot. Andrzej Mielcarek
UWAGA! Wydarzenie dla osób powyżej 16-tego roku życia
Spotkanie w ramach projektu Nova Od Nova finansowanego przez Urząd Miasta Poznania
#kulturanawynos #barakkultury #monodram #storytelling #zostańwdomu #poznańwspiera

Wydarzenie na Facebooku