PILNE Prośba ze strony Urzędu Miasta Poznania dotycząca Ukrainy

Szanowni Państwo,
zgłosił się do naszego wydziału Urząd Miasta Poznania z prośbą dotyczącą obecnej sytuacji na Ukrainie. Urząd Miasta Poznania podejmuje działania przygotowujące miasto na przybycie Ukraińców uciekających obecnie przed wojną z terenów Ukrainy.
W związku z tym Urząd Miasta Poznania poszukuje osoby, które mogłyby pomóc na zasadzie wolontariatu w organizacji ich pobytu w Poznaniu. Mam na myśli osoby, które posługują się językiem ukraińskim (dodatkowo mile widziana znajomość języka rosyjskiego) i pomogłyby w tłumaczeniu w punktach pomocy.
Bardzo proszę o rozpowszechnienie tej informacji wśród pracowników, doktorantów oraz studentów. Proszę o umieszczenie tej informacji na stronach jednostek, facebook’u itd.
Samorząd Studencki WN proszę również o rozpowszechnienie tej informacji w swoich mediach społecznościowych.
Osoby zainteresowane pomocą mogą ten fakt zgłosić bezpośrednio do mnie (mail: endrisz@amu.edu.pl).

prof. UAM dr hab. Andrzej Narloch
prodziekan ds. studenckich